ଟାୟାର ପମ୍ପଚର ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ, ଟିମରେ ମିଳିଥିଲା ସୁଯୋଗ, କପିଲ ଶର୍ମା ଶୋରେ ବାପା କଲେ କାହାଣୀର ଖୁଲାସା, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କାହାଣୀ ।

yuzvendra chahal the kapil sharma show chahal father kk chahal told the story on kapil sharma show how got chance in team

୨୦୧୬ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲା । ସେ ୧୧ ଜୁନ୍ ୨୦୧୬ ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ସେହି ମାସର ୧୮ ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରେରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ।

Yuzvendra Chahal, The Kapil Sharma show
Google

ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି । ନିଜ ଗୁଗଲି ସହିତ ବଡ ବଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନଚାଉଥିବା ଚହଲ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୪ଟି ODI ଏବଂ ୪୫ଟି ଟି- ୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି । କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କର ଆରମ୍ଭ ସହଜ ହୋଇନଥିଲା । ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ବହୁତ ଦୂରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଭ୍ରମଣରେ ହିଁ ବିତିଯାଉଥିଲା । ବାପା ଚହଲଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବା ପରେ କ୍ଷେତରେ ହିଁ ଏକ ପିଚ ତିଆରି କରି ଦେଇଥିଲେ । ଚହଲଙ୍କ ବାପା କେ. କେ ଚହଲ କପିଲ ଶର୍ମା ଶୋରେ ତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷର କାହାଣୀ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ।

କପିଲ ଶର୍ମା ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ, ” କିପରି ଲାଗିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ କହନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବାପା ବୋଲି ? ମୁଁ ଶୁଣିଛି ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯେ ଆପଣ ଚହଲଙ୍କୁ କେତେ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । କ’ଣ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ? ଆପଣ କେବେ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ନେଇଥିଲେ ?” ଏହା ଉପରେ କେ. କେ ଚହଲ କହିଛନ୍ତି, ” ଚହଲକୁ ନେଇ ମୋର ଗର୍ବ ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବାପାମା ସବୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ମୁଁ କଲେଜରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଥିଲି । ସେ ଯେତେବେଳେ ୧୦ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଆମ ଜିଲ୍ଲାରେ ପଟୌଦି ଟ୍ରଫି ହେଉଥିଲା । ସେ ସକ୍ରିୟ ହେଉଥିଲେ । ସେଥିରେ ବୟସକୁ ନେଇ କୌଣସି ନିୟମ ନଥିଲା । “

Chahal is a good bowler but he'd be more effective if he can use the crease  better: Mushtaq Ahmed
Google

ଚହଲଙ୍କ ବାପା ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି, ପଟୌଦି ଟ୍ରଫିରେ ଜିନ୍ଦ ଏବଂ ସିର୍ସା ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା । ସେ ଏଥିରେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଆମ ଟିମର ୪-୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଗାଡିର ଟାୟାର ପମ୍ପଚର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଦ୍ୱିତୀୟ ଗାଡିରେ ଥିଲେ । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପମ୍ପଚର କରିବା ଲୋକ କେହି ବି ମିଳିନଥିଲେ । ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ସମୟ ହେବା କାରଣରୁ ଚହଲଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଚହଲ ୫ ଓଭରରେ ୪ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ସେହି ଦିନ ପରେ ଅନୁଭବ ହେଲା ଯେ ସେ କିଛି କରିପାରିବ ।”

ଚହଲଙ୍କୁ ପ୍ରଥମଥର ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ମିଳିଥିଲା । ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ୧୧ ଜୁନ ୨୦୧୬ ରେ ODI ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେହି ମାସର ୧୮ ତାରିଖରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ । ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ ହରାରେଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଚହଲ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ODI ରେ ୯୨ ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଟି-୨୦ ରେ ସେ ୫୯ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ODI ରେ ୨ ଏବଂ ଟି-୨୦ ରେ ଥରେ ସେ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.