IPL ୨୦୨୧:ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ନେଇ ଜାହିର ଖାନ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା। ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

ଆଇପିଏଲର ଫାଷ୍ଟ ମୁକାବିଳାରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନସର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବଲ ପକାଇନଥିଲେ। ସେ କାନ୍ଧର ଆଘାତରୁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ। ଦଳକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ମିଳିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇର କ୍ରିକେଟ ଅପରେଶନସର ଡାଇରେକ୍ଟର ଜାହିର ଖାନ ସୋମବାରକୁ ହାର୍ଦିକଙ୍କର ବୋଲିଂକୁ ନେଇ ବଡ ବୟାନ ଦେଲେ।

Google

ଜାହିର କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡ଼ରର୍ସର ବିପକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ଖେଳାଯିବା ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ କହିଲେ,’ହାର୍ଦିକ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳୀ ଭାବରେ ଦଳ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଅଟନ୍ତି,ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହି କଥା ଜଣା ଅଛି। ଗତ ମ୍ୟାଚରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲିଂ କରାଯାଇନଥିଲା।’ସେ କହିଲେ କି ହାର୍ଦିକ ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ସମୟରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ ସେ ୯ ଓଭର ପକାଇଥିଲେ। ଏମିତିରେ ଫିଜିଓଙ୍କ ଉପଦେଶରେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରାଇନଥିଲୁ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବ ବାମ ହାତୀ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର କହିଲେ,’ତାଙ୍କ କାନ୍ଧର ଆଘାତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛୁ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଅଧିକ ଚିନ୍ତାର କଥା ନୁହେଁ। ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବୋଲିଂ କରୁଥିବାର ଦେଖିବେ। ଆମକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି କି ସେ ବଲ ଆଉ ବ୍ୟାଟର ସହ ନିଜର ଯୋଗଦାନ ଦେବେ।ଜାହିର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଲେ କି ୱେଷ୍ଟଇଂନଡିଜର ଖେଳାଳୀ କାଇରନ ପୋଲାଡ଼ ଦଳର ବୋଲିଂରେ ୬ ନମ୍ବର ଚଏସ ଅଟନ୍ତି।

Google

ପୋଲାଡ଼ ଷଷ୍ଠ ବୋଲର ଭାବରେ ଦଳରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି: ଜାହିର ଖାନ କହିଲେ,’ପୋଲାଡ଼ ଆମର ଷଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ଚଏସ ଅଟନ୍ତି। ସେହି ବିଭାଗରେ ଆମେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ନାହୁଁ। ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ପରିସ୍ଥିତିର ଅନୁକୂଳ ହେବାକୁ ହେବ। ଏହି ବର୍ଷ ଫର୍ମାଟ ଟିକେ ଅଲଗା ଅଟେ। ସବୁ ମ୍ୟାଚ ତଟସ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି।’ସେ କହିଲେ କି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ୍ୱିନଟନ ଡି କକ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଚୟନ ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଯିବେ। ସେ କହିଲେ,’କ୍ୱିନଟନ କ୍ୱାରେନଟାଇନ ପୁରା କରିନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଦଳ ସହ ରବିବାରକୁ ଅଭ୍ୟାସରେ ଭାଗ ନେଲେ। ସେ କେକେଆର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ବଛା ଯିବେ।

Google

ଡି କକ କ୍ୱାରେନଟାଇନ ପୁରା କଲେ,କାଲି ଖେଳିପାରନ୍ତି: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କ୍ରିସ୍ ଲୀନ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୪୯ ରନର ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ଡି କକଙ୍କର ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଉଛି। ଜାହିର କହିଲେ, ‘ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ କଥା ଅଟେ। ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କହିଛି କି ଆମେ ଭାଗ୍ୟଶାଳି ଅଟୁ କି ଆମ ପାଖରେ ଏପରି ଟିମ ଅଛି,ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକ ମୌକାର ଫାଇଦା ଉଠାଇବାର ଅପେକ୍ଷା କରିବାର ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି, ଯାହା ଅନ୍ୟଙ୍କୁ ସର୍ଵଶ୍ରେଷ୍ଠ କରିବାରେ ପ୍ରେରିତ କରିଥାଏ।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *